Založení facebookové události

Ještě jste nikdy nezakládali událost pro veřejnost na síti facebook? Shromáždění, debatu nebo něco jiného? Nebo jste zkušenější, ale stejně vás zajímají úskalí, na co si dát pozor? Pokud máte další postřehy, napište nám do komentářů!


Pokud se jedná o veřejné shromáždění, doporučujeme jako první shromáždění nejdříve ohlásit podle návodu zde na webu, aby vás třeba někdo nepředběhl v ohlášení, až založíte událost na facebooku.

 1. Poradíme krátce jak na to a čeho se vyvarovat.
 2. Vlevo v liště facebooku klikněte na „Události“
 3. Dále na modré tlačítko vlevo „+ vytvořit událost“
 4. Rozklikněte toto tlačítko a dejte „Vytvořit veřejnou událost“ – Pozor: je důležité omylem netvořit soukromou událost
 5. Hned první volba je „Vyberte pořadatele“
 6. Pozor: nejlepší je vytvořit událost jako soukromá osoba nebo veřejná stránka / pokud totiž vytvoříte událost pod skupinou, tak nemusí být událost viditelná pro nečleny skupiny i když je skupina veřejná!
 7. Nahrajte fotku, která co nejlépe vystihuje událost
 8. Krátký jasný název napište – můžete se inspirovat u podobných událostí
 9. Místo konání napište adresu / klidně nemusíte vybírat z přednastavených ale napsat třeba „Praha, Václavské náměstí uprostřed“ / co nejlépe specifikovat, kde přesně se událost bude konat
 10. Začátek a konec vybrat podle skutečnosti / pokud jsou tam nějaké přípravné fáze, tak začátek dát až opravdu budete chtít, aby lidé začali ve větším počtu přicházet – tento čas je určující pro většinu lidí
 11. Popis je velmi důležitý, je to na vás, ale můžete například snadno základ zkopírovat ze spřátelené akce / nebo vycházet ze základních otázek, které jste ještě nevyplnili výše:
  1. Proč
  2. Program
  3. Další informace
  4. Dále si můžete zvolit, zda budete schvalovat příspěvky nebo ne / neschvalování je dobré pro otevřenost, aby událost žila – ale mohou se začít postupně objevovat trollové, schvalování jde kdykoliv zapnout. Pokud zapnete schvalování hned od začátku, myslete jen na to, že je dobré se tomu věnovat a umožnit lidem se vyjdařovat, pomůže to rozhodně úspěchu události, když k její přípravě názory přispěje více lidí.
  5. Vpravo nahoře můžete pak událost tlačítkem Upravit
  6. Můžete pak přidat přidat v kolonce skoro dole v editaci spolupořadatele – ale pozor: nepřidávejte spolupořadatele, kteří mají problémy s tím, že je facebook blokuje – jakmile kteréhokoliv pořadatele facebook zablokuje, celá událost přestane být viditelná !!! – méně v tomto případě v počtu pořadatelů znamená asi více 🙂
 12. Jakmile máte událost hotovou, můžete ji sdílet ve skupinách a přímo zvát lidi, které máte v přátelích (nejsnáze se zvou lidi z města, která máte u sebe právě změněno na domovské – facebook nabídne pozvat všechny lidi například z Brna, které máte v přátelích).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *